مجموعه‌ای از کارآمدترین انواع مهره شش گوش

مهره های شش گوش بست های رایجی هستند که در صنایع مختلف برای محکم کردن اجسام به یکدیگر استفاده می شوند. این مهره ها دارای شش ضلع هستند و در کنار انواع پیچ یا برای ساخت استاد بولت ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مقاله به بررسی انواع مهره شش گوش، خواص، کاربردها و استانداردهای آنها می پردازیم  انواع مختلف مهره را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم. جهت سفارش و خرید انوع مهره فلزی کلیک کنید.

پرکاربردترین انواع مهره شش گوش مهره های شش گوش

مهره شش گوش استاندارد

این مهره رایج ترین نوع مهره شش گوش است و برای کاربردهای عمومی ایده آل است. این مهره شش گوش در اندازه ها و متریال های مختلف و مطابق با  استاندارد بین المللی ISO و ASME و DIN تولید می‌شود. مهره های شش گوش استاندارد در گریدهای مختلف موجود است که درجه 8 قوی ترین و بادوام ترین آنهاست.

مهره شش گوش HV یا سنگین

این مهره ها بزرگتر و ضخیم تر از مهره های شش گوش استاندارد هستند و استحکام و دوام بالاتری دارند. مهره شش گوش HV مطابق با مشخصات استاندارد DIN 934  و ISO 4032 که استانداردهای اروپایی مهره های با استحکام بالا هستند ساخته شده اند. این مهره ها از جنس فولاد ضد زنگ است و حداقل استحکام کششی آن 700  نیوتن بر میلی متر مربع است.آنها اغلب در ماشین آلات سنگین و ساختمان سازی یا در صنایعی مانند پتروشیمی  و محیط هایی که خورندگی بالایی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مهره های شش گوش 2H

مهره های شش گوش 2H مطابق با مشخصات ASTM A194 Grade 2H ساخته شده اند و از جنس فولاد کربنی متوسط یا فولاد آلیاژی هستند و برای دستیابی به استحکام بالای خود تحت عملیات حرارتی قرار می گیرند. این مهره ها معمولاً در کاربردهای فشار بالا و دمای بالا استفاده می شوند و باید گفت که از این مهره برای ساخت استاد بولت استفاده می‌شود.

به طور خلاصه، هر دو مهره شش گوش 2H و مهره های شش گوش HV، مهره‌هایی با استحکام بالا هستند، اما از نظر متریال ساخت  و  استاندارد با یکدیگر تفاوت دارند.

مهره شش گوش HV , مهره شش گوش 2H

مهره های فلنج یا مهره شش گوش واشر دار

این مهره ها دارای یک واشر هستند که توزیع فشار را امکان پذیر می کند و از آسیب به جسم در حال محکم کردن مهره جلوگیری می کنتد. آنها اغلب در کاربردهای لوله کشی و ساخت خودرو استفاده می شوند.

مهره شش گوش باریک

مهره های نازک شش گوش دارای مشخصات ضعیف تری نسبت به مهره های شش ضلعی استاندارد هستند. آنها معمولا در برنامه هایی کهمحدودیت فضا داشته باشیم استفاده می‌شوند. مهره شش گوش باریک از مواد مختلفی مانند فولاد ضد زنگ، برنج و آلومینیوم طبق استاندارد Din 439 تولید می‌شود

مهره سر بسته شش گوش

این مهره گنبدی شکل دارای رویه ای صاف و گرد است که ظاهر زیبایی را ایجاد می کند و از خراش یا آسیب جلوگیری می‌کنند.آنها معمولا در مبلمان و کاربردهای تزئینی استفاده می شوند. برای اطلاعات بیشتر و مشاهده مشخصات کامل مهره گنبدی کلیک کنید.

مهره شش گوش چاکدار

مهره شش گوش چاکدار دارای شکاف هایی است. از این شکاف از شل شدن مهره جلوگیری می کند. مهره شش گوش چاکدار طبق اسناتدارد DIN 935 تولید می‌شود. این نوع مهره شش ضلعی معمولاً در مصارف خودروسازی و تولید ماشین آلات استفاده می شود.

مقایسه مهره های شش گوش در جدول

نوع پیچ

استاندارد

جنس

ویژگی

کاربرد

پیچ شش گوش استاندارد

DIN 934 / ISO 4032

فولاد،فولاد ضد زنگ

همه منظوره

معمولا در هرجایی کاربرد دارد

مهره سربسته

DIN 917

برنج، فولاد ضد زنگ

مقاومت در برابر خوردگی

عمدتاً کاربرد تزئینی دارد.

مهره کاسه نمدی

DIN 985  

فولاد،فولاد ضد زنگ

استحکام بالا

در جاهایی که ارتعاش وجود دارد برای جلوگیری از شل شدن کاربرد دارد

مهره شش گوش باریک

DIN 439 / ISO 4035

فولاد،فولاد ضد زنگ

مقاومت پایین

در فضاهای محدود  کاربرد دارد

مهره شش گوش چاکدار

DIN 935 / ISO 7035

فولاد،فولاد ضد زنگ

اتصال دهنده ایمن

در خودرو سازی و هوا و فضا کاربرد دارد

مهره شش گوش واشر دار

 DIN 6923

فولاد سخت ، فولاد ضد زنگ

اتصال ایمن و دائمی، مقاومت در برابر لرزش

صنایع خودروسازی و هواپیماسازی و همچنین ماشین آلات و تجهیزات سنگین

 

خرید مهره شش گوش

هنگام خرید مهره شش گوش، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود، از جمله اندازه، جنس، استحکام و استاندارد. می توانید انواع مهره شش گوش را از فروشگاه آرمان پیچ خریداری کنید. برای مشاوره خرید و استفپعلام قیمت ها با ما تماس بگیرید.